PL EN IT FR

 

 

W dniu 5 kwietnia 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Libiążu odbyło się spotkanie uczniów gimnazjów i szkół średnich z burmistrzem Libiąża.

 

Reprezentanci szkół zaproszeni zostali by poznać ich opinię w sprawach związanych  z bieżącą działalnością gminy oraz planami jej dalszego rozwoju. Najpierw jednak uczniowie zapoznali się z prezentacją burmistrza, która dotyczyła najważniejszych inwestycji jakie zostaną zrealizowane w bieżącym roku na terenie Libiąża, Żarek i Gromca. 
 
Kolejnym punktem spotkania była rozmowa uczestników spotkania z burmistrzem o sprawach związanych ze społecznością lokalną i samorządem. Każdy z uczniów miał możliwość wymienienia najważniejszych w jego opinii zadań do wykonania oraz własne propozycje zmian jakie powinny nastąpić w gminie Libiąż.
 
W dużej mierze zgłaszano pomysły związane z rozwojem placówek oświatowych  i terenów z nimi sąsiadujących. Nie zabrakło też propozycji remontów dróg, rozwoju tras rowerowych czy zwiększenia ilości punktów oświetleniowych na terenie gminy.
 
W spotkaniu udział wzięła także dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu oraz dyrektor Libiąskiego Centrum Kultury. Oboje zaprezentowali ofertę kulturalną skierowaną w dużej mierze do młodych odbiorców. Prosili o przekazywanie sugestii  i pomysłów na realizacje kolejnych wydarzeń kulturalnych na terenie Libiąża, Żarek  i Gromca.
 
W spotkaniu wzięli udział uczniowie i pedagodzy z następujących szkół: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Zespołu Szkół w Libiążu, Szkoły Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców z Libiąża, a także Zespołu Szkół w Żarkach. 
 
Spotkania uczniów z władzami miasta odbywają się cyklicznie, przez co młodzi mieszkańcy biorą czynny udział oraz mają wpływ na kształtowanie głównych założeń rozwojowych Gminy Libiąż.
 

 

Burmistrz   Libiąża omówił najważniejsze tegoroczne inwestycje jakie mają zostać zrealizowane w gminie.

 

 

 

O ofercie LCK dla   młodzieży mówił dyrektor tej jednostki.

 

 

  Z korzystania z   Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu zachęcała dyrektor Aneta Gwóźdź.

 

 

[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [Wszystko]   

   
powrót

© 2008-2019 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.