PL EN IT FR
Apel Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce

Przed nami noc sylwestrowa. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwraca się do mieszkańców, którzy posiadają psy lub koty z apelem o zabezpieczenie swoich podopiecznych podczas wystrzałów petard i ogni sztucznych.

Jak informują przedstawiciele Towarzystwa, co roku notuje się dziesiątki przypadków zaginięć psów oraz kotów z powodu huku petard i ogni sztucznych. Dlatego zalecane jest pozostanie właścicieli ze swoimi pupilami w domu podczas nocy sylwestrowej, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy, w szczególności około północy. 
 
Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na skutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas.
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.