PL EN IT FR
Libiąskie uroczystości Narodowego Dnia Niepodległości

Dla upamiętnienia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Libiążu podobnie jak w wielu miejscach naszego kraju miały miejsce uroczyste obchody święta.

Święto Niepodległości w Libiążu rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Po nabożeństwie mieszkańcy gminy przeszli na cmentarz parafialny, gdzie przedstawiciele samorządu, środowisk kombatanckich, szkół, stowarzyszeń i innych organizacji złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Następnie na terenie przy cmentarzu Szwadron Kawalerii Ochotniczej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego wykonał okolicznościowy pokaz musztry konnej, władania szablą i lancą. 

 

Druga część obchodów odbyła się popołudniu w libiąskiej hali sportowej. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy i przybyli goście wzięli udział we wspólnym radosnym świętowaniu. Nie zabrakło śpiewania patriotycznych pieśni, konkursów, poczęstunku i integrujących zabaw.
 
W tym roku motywem przewodnim wspólnego biesiadowania były różnego rodzaju profesje zawodowe. Uczestnicy musieli na przykład ułożyć fryzurę, wykonać karmnik dla ptaków, wcielić się w tkaczy, cukierników, malarzy, kucharzy, pielęgniarki, kosmetyczki, a nawet stworzyć tekst przy pomocy starej maszyny do pisania. Dobra zabawa przeplatana była śpiewem intonowanym przez chór Canticoum Canticorum pod przewodnictwem Piotra Ciuły. Libiąskie świętowanie zorganizowane przez Libiąskie Centrum Kultury uświetniła również orkiestra górnicza Zakładu Górniczego "Janina". 
 
Burmistrz Libiąża Jacek Latko i Dyrektor Libiąskiego Centrum Kultury składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Święta Niepodległości w Libiążu, w tym szczególnie:
- Ochotniczym Strażom Pożarnym Libiąż Wielki i Moczydło
- Orkiestrze Dętej ZG „Janina”
- Dyrekcji i wolontariuszom Zespołu Szkół w Libiążu
- Dyrekcji i wolontariuszom Szkoły Podstawowej nr 1 w Libiążu 
- Dyrekcji i wolontariuszom Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddz. Integr. w Libiążu
- ZHP KH Chrzanów Związek Drużyn - Libiąż
- Klubowi Seniora 50 Plus z Libiąża
- Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu
- Chórowi Canticum Canticorum na czele z dyrygentem Piotrem Ciułą
- Kołom Gospodyń Wiejskich z Libiąża, Gromca i Żarek
- Szwadronowi Kawalerii Ochotniczej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Libiążu
- Pocztom Sztandarowym Stowarzyszeń i Organizacji Społecznych z terenu gminy Libiąż
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.