PL EN IT FR
Śp. Helena Kmieć Honorową Obywatelką Libiąża

Na piątkowej sesji radni Rady Miejskiej w Libiążu zdecydowali o szczególnym upamiętnieniu zamordowanej podczas misji w Boliwii libiąskiej wolontariuszki.

Decyzja o pośmiertnym nadaniu Helenie Kmieć tytułu Honorowego Obywatela Miasta zapadła jednogłośnie. Przewodnicząca Rady Miejskiej Bogumiła Latko podkreśliła, że życie wolontariuszki powinno być przykładem i wskazówką dla innych. Akt nadania obywatelstwa Przewodnicząca Rady Miejskiej w Libiążu przekazała wspólnie z Burmistrzem Libiąża Jackiem Latko na ręce obecnym na sali rodzicom zmarłej. 

 

Kolejnym punktem uroczystej sesji było głosowanie dotyczące przemianowania nazwy ul. Kościelnej na ul. im. Heleny Kmieć. Wniosek został zaakceptowany przez libiąską radę również jednogłośnie. 

 

Helena Agnieszka Kmieć (ur. 9 lutego 1991 w Krakowie, zm. 24 na 25 stycznia 2017 w Cochabamba). Absolwentka liceum ogólnokształcącego KSW w Libiążu. Była stypendystką Leweston School w Sherborne w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Politechnikę Śląską. Od 2012 należała do Wolontariatu Misyjnego "Salvator" w Trzebini. 8 stycznia 2017 wyjechała jako wolontariuszka misyjna do Boliwii, gdzie zginęła.

 

 

 

 

   
© 2008-2019 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.