PL EN IT FR
"Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem"

W ostatnich tygodniach Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zorganizowała drugą edycję cyklu:  "Biblioteczne spotkania z ciekawym człowiekiem".

Spotkania były przeznaczone dla klas początkowych szkół podstawowych, a z zaproszenia skorzystali uczniowie Szkół Podstawowych Nr 3 i Nr 4.

 

Od 9 marca do 6 kwietnia dzieci mogły się zapoznać z takimi zawodami, jak leśnik, strażak, weterynarz, dietetyk, ratownik medyczny. W "Tygodniu Sensacji" w bibliotece gościli Policjanci, a z okazji "Pierwszego dnia wiosny" odbyły się spotkania z Muzykami - saksofonistą i nauczycielem gry na fortepianie.  

 
Podczas każdego spotkania dzieciaki słuchały wybranego fragmentu książki czytanej przez gościa, a także mogły dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat prezentowanych zawodów. Najmłodsi wykazali się dużym zaangażowaniem i bardzo chętnie zadawali pytania. Dużym zainteresowaniem cieszył się zawód policjanta i przyniesione przez panów rekwizyty z pracy oraz zawód ratownika medycznego, dzięki któremu dzieci nie tylko dowiedziały się jak wygląda karetka i torba medyczna, ale również, jak należy zachować się w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia.
 
W spotkaniach w sumie uczestniczyło prawie 250 uczniów.
 
MBP w Libiążu dziękuje za możliwość przeprowadzenia spotkań: Nadleśnictwu Chrzanów, Policji w Libiążu, Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, Właścicielce Szkoły Muzycznej w Libiążu Pani Annie Kumanek, Natur House w Libiążu, Lekarzom z Gabinetu Weterynaryjnego LIB-VET sc. w Libiążu, Panu Mirosławowi Ogorzelskiemu, Panu Pawłowi Klimczakowi oraz Panu Markowi Cyganowi. 
 
 
 
Spotkanie z policjantami cieszyło się dużym zainteresowaniem
 
 
Dzieci mogły poznać prace zawodowego muzyka
 
 
Duże wrażenie na uczniach wywarł zawód ratownika medycznego
 
 

Dzieci w atrakcyjny sposób poznawały zawody zaproszonych gości
 
 
   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.