PL EN IT FR
VIII Gminny Rajd Szlakiem Libiąskich Kapliczek

Organizowane cyklicznie rajdy wpisały się już w tradycję Gimnazjum nr 2 w Libiążu. W dniu 25 października 2011 r. obył się kolejny VIII Gminny Rajd „Szlakiem Libiąskich Kapliczek”. Rajd ten organizowany jest dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II w rocznicę Jego wyboru na Papieża.

Celem rajdu jest zapoznanie z ciekawą historią libiąskich kapliczek, podziwianie jesiennego krajobrazu miasta, propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja libiąskiej młodzieży.


Start rajdu miał miejsce na os. Flagówka przy Gimnazjum nr 2. Trasa rajdu wiodła przez ulice: 11 Listopada, A. Mickiewicza, Oświęcimską, Floriańską, Spokojną, H. Sienkiewicza, ks. Flasińskiego, J. Matejki, Chlebową. Meta rajdu była zlokalizowana przy Krzyżu na Lipiu.
 

Na trasie rajdu znajdowało się 8 kapliczek. Przy każdej z nich stali gimnazjaliści, którzy opowiadali przybyłym grupom uczniów historię i ciekawostki związane z oglądanym obiektem małej architektury.
 

Podczas rajdu zorganizowany został konkurs drużynowy. Drużyny rywalizowały ze sobą rozwiązując na trasie zadania związane tematycznie z historią kapliczek, a na mecie czekał ich test podsumowujący. Ocenie poddano także inne elementy, takie jak: złożenie kwiatów i zniczy, przygotowanie turystyczne, zachowanie na trasie oraz przyniesienie plakatu promującego rajdy. Na Lipiu podliczono punkty i rozdano nagrody.
 

W rajdzie wzięło udział ponad 200 uczniów z libiąskich szkół podstawowych i gimnazjów. I miejsce zdobyły aż trzy drużyny: klasa 4b ze Szkoły Podstawowej nr 2, klasy I z Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego - SP4 oraz klasa 1a z Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego - Gimnazjum nr 2. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone.
 

Organizatorami rajdu były Panie: Anna Hoffmann i Ilona Lech. Nagrody ufundowali ZNP Libiąż, Rada Rodziców i ksiądz Marek Stachura.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

   
© 2008-2018 Urząd Miejski w Libiążu.
Aplikacje internetowe ESC S.A.